Pieluszki pampers zostały stworzone dla wygody Twojego dziecka. Do produkcji pieluch nie stosuje się pewnych substancji oraz składników, tak aby zapewnić dziecku stuprocentowe bezpieczeństwo. Przedsiębiorstwo pampers nie dodaje do swoich wyrobów żadnych niebezpiecznych substancji, które mogą zagrozić bezpieczeństwu zdrowotnemu dziecka. Zdrowie dzieci jest głównym celem firmy. W pieluchach pampers nie stosuje się środków konserwujących oraz innych substancji jak CMIT, MIT, barwników, chloru pierwiastkowego, metali ciężkich oraz innych związków, które mogą wywołać alergię. Niestety niektóre z wyżej wymienionych produktów znajduje się w śladowych ilościach w środowisku naturalnym, dlatego mogą się znaleźć w pieluszkach pamper. Jednak tak niewielka ilość w żaden sposób nie wpływa na bezpieczeństwo dziecka. 

Z czego jest zrobiona pieluszka marki Pampers?

Pieluszki pampers, wykonane są z superchłonnej warstwy nieprzepuszczającej płyn. Chłonny wkład w pieluszkach pampers stanowi naszą podstawową technologię. Utrzymuje ona wilgoć oraz chroni bardzo delikatną skórę dziecka. W ten sposób pozostaje ona przez cały zdrowa oraz sucha. Chłonny wkład zawiera superchłonny materiał, który wchłania 30 razy tyle płynu, ile sama pielucha waży. Dzięki zastosowaniu tego komponentu płyn wchłania się w kilka sekund. Ten typ materiału jest niezwykle bezpieczny oraz obojętny pod kątem chemicznym. Dzięki licznym badaniom nad tym komponentem naukowcy mogą z czystym sumieniem polecić pieluszki pampers. 

Celuloza naturalnego pochodzenia

Celuloza zastosowana w pieluszkach pampers jest naturalnego pochodzenia, która bardzo szybko wchłania wilgoć. Celuloza jest pozyskiwana w naturalny sposób, w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego. W ten sposób firma pampers angażuje się w działania, które są związane z równoważoną gospodarką leśną i spełnia wszelkie unijne dyrektywy.